کناف اصفهان

ویژگی سبک مدیترانه ای در کوراسیون منزل

سبک مدیترانه ای تصاویری از آب های درخشان و غروب های پراحساس را برای ما تداعی میکند.

خانه مدیترانه ای خانه مدیترانه ای خانه مدیترانه ای
1- رنگ در سبک مدیترانه ای:
رنگ در این سبک می تواند هم جیغ و هم خاکی باشد.رنگ های جیغ موجود در جواهرات و سنگ های گران بها مثل آبی لاجوردی ، سبز زمردی و …… در کنار زمینه های خاکی می توانند قرار بگیرند تا رنگ های خنثی را در یک مکان نشان دهد.
خانه های کلاسیک مدیترانه ای دیواره ی روشن با وسایل دکوری و مصالحی به رنگ های روشن دارند. اگر دو دل هستید که کل دیوارهای خانه را با یک رنگ جیغ بپوشانید می توانید برای برجسته کردن بعضی قسمت ها از آن رنگ استفاده کنید.
2- بافت دیوار در سبک مدیترانه ای :
در خانه های سنتی مدیترانه ای دیوار بافت دار گچ بری شده مرسوم است. بافت ها از بافت ظریف و صاف و بافت های درشت و زیاد تقسیم می شوند. اگر میخواهید بافت های برجسته روی دیوارها ایجاد کنید باید مهارت کافی در انجام این کار داشته باشید. بدین ترتیب اگر اهل ریسک کردن باشید می توانید بافت های برجسته را با اضافه کردن دندانه های قهوه به رنگ دیوارهای تمام شده درآورید.
3- استفاده از کفپوش در سبک مدیترانه ای:
در خانه های کلاسیک مدیترانه ای از کفپوش تایلی استفاده می شده است به دلیل نگهداری آسان – خنک و مقاوم بودن کفپوش هاست.در بیشتر خانه های گران قیمت از سنگ مرمر استفاده می شده است. در فضاهای داخلی کلاسیک از کاشی هایی که با دست رنگ آمیزی می شده به عنوان کاشی درزبندی استفاده می کردند.

کفپوش های مدیترانه ای
4- استفاده از مبلمان در سبک مدیترانه ای:
مبلمان ها در سبک مدیترانه ای بزرگ – محکم و دارای حکاکی دستی بودند. قطعات روکش دار دارای چرم و روکش های نقش دار بودند.
در این سبک ما باید قطعات کهن داری کهنگی هستند (البته در قالب اروپایی کلاسیک) را انتخاب کنیم. می توان برای صرف هزینه از قطعات کوچک برجسته استفاده کنیم. مانند : گنجه های حکاکی شده ، آیینه های چوبی و …….
5- نور درسبک مدیترانه ای
خانه های مدیترانه ای دارای نور طبیعی فراوان هستند ، به صورتی که بدون پنجره های بزرگ هیچ نشاطی در خانه وجود ندارد. در این سبک می توان از رنگ های روشن ، آیینه برای انعکاس نور استفاده کرد. می توان پرده ها را کنار زد تا نور بیشتری وارد فضای خانه شود.

نور مدیترانه ای

نویسنده : کناف کاری در اصفهان

کلیه حقوق سایت متعلق به گروه آرین برج رادمان میباشد

عصر آسیا مجری طراحی سایت